Turcja nie będzie stała bezczynnie w sprawie Syrii

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

– Turcja nie chce ingerować w sprawy wewnętrzne Syrii, ale nie będzie stała bezczynnie, jeśli zagrożone zostanie bezpieczeństwo regionu – powiedział dzisiaj turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu.

– Turcja nie ma zamiaru ingerować w sprawy wewnętrzne jakiegokolwiek kraju, ale jeśli pojawi się zagrożenie dla bezpieczeństwa regionu, to nie będziemy mogli pozwolić sobie na luksus stania bezczynnie i przyglądania się temu – powiedział szef dyplomacji dziennikarzom w Ankarze, mając na myśli Syrię.

– Ankara „jest zobowiązana” i ma odpowiednią władzę, by powiedzieć Damaszkowi „dość”, jeśli zagrozi on jej bezpieczeństwu, walcząc z własnymi obywatelami i zmuszając ich do ucieczki z kraju – dodał Davutoglu.

Relacje między sąsiadującymi krajami znacznie się pogorszyły, gdy Turcja zaoferowała wsparcie dla syryjskiej opozycji. Ankara zdecydowanie potępia przemoc stosowaną przez reżim prezydenta Baszara el-Asada wobec powstańców

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze