Turcja: Mubarak powinien podjąć inne kroki

Erdogan
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że prezydent Egiptu Hosni Mubarak powinien podjąć inne kroki. Odniósł się do wczorajszej decyzji egipskiego przywódcy, że nie będzie kandydował w najbliższych wyborach prezydenckich we wrześniu.

Premier kraju, którego wpływy w ostatnich latach wzrosły na Bliskim Wschodzie, wypowiedział się podczas wizyty w Kirgistanie.

Wczoraj Erdogan poinformował, że odwołuje przyszłotygodniową wizytę w Egipcie, ale pojedzie tam, jak tylko sytuacja w tym kraju wróci do normy. Premier Turcji miał przebywać w Egipcie w dniach 8-9 lutego wraz z delegacją tureckich przedsiębiorców.

ErdoganWcześniej Erdogan wyraził pogląd, że prezydent Mubarak powinien „bez wahania” wysłuchać życzeń swego narodu. – Wysłuchajcie wołań ludu i jego bardzo ludzkich żądań – powiedział Erdogan w transmitowanym w telewizji wystąpieniu przed członkami swej rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, odnosząc się do władz Egiptu. – Powinniście bez wahania uczynić zadość woli zmian pochodzącej od narodu.

Więcej na: onet.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze