Turcja: Filmy kompromitujące polityków w internecie

Wybory w Turcji
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kolejni dwaj politycy tureccy z prawicowej Nacjonalistycznej Partii Działania musieli wycofać się z polityki – na miesiąc przed wyborami – ponieważ w internecie ktoś zamieścił wykonane ukryta kamera nagrania, przedstawiające ich pozamałżeńskie eskapady.

Bulent Didinmez i Ihsan Barutcu ogłosili w piątek, że rezygnują z kandydowania w wyborach. Ich dwaj koledzy partyjni byli zmuszeni postąpić tak w zeszłym miesiącu.

Przywódca Nacjonalistycznej Partii Działania Devlet Bahceli oświadczył publicznie, że umieszczenie w internecie nagrań, kompromitujących polityków z tej partii, może być sprawką zwolenników premiera Recepa Tayyipa Erdogana. Celem takiego działania miałoby być – według Bahcelego – zaszkodzenie partii, której elektoratem są religijni, a zarazem patriotyczni wyborcy.

Wybory w Turcji
Wybory w Turcji

Sondaże pokazują, że Nacjonalistyczna Partia Działania może liczyć na poparcie ok. 10 proc. wyborców. Gorszy wynik oznaczałby, że nie wejdzie do parlamentu, a zdobyte przez nią głosy zostaną rozdzielone między partie, reprezentowane w parlamencie. Skorzystałaby więc na tym rządząca Partia Sprawiedliwości i Rozwoju premiera Erdogana, która – jak wynika z sondaży – w najbliższych wyborach zapewni sobie najprawdopodobniej trzecią kadencję u władzy.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze