Turcja apeluje o zmianę polityki wobec Izraela

turecka-flaga
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Turecki parlament przyjął deklarację wzywającą rząd do zrewidowania politycznych, militarnych i gospodarczych więzów z Izraelem.


Posłowie zaapelowali także do Izraela, by zniósł blokadę Strefy Gazy, przeprosił za poniedziałkowy atak na konwój humanitarny zmierzający do Strefy, w którym zginęło dziewięć osób, oraz wypłacił ofiarom rekompensat i postawił odpowiedzialnych przed sądem.

„Turcja powinna zabiegać o pociągnięcie Izraela od odpowiedzialności wykorzystując krajowe i międzynarodowe środki prawne” – napisano w deklaracji.

Wiceprzewodniczący parlamentu Guldal Mumcu oświadczył natomiast: „Ten atak to otwarte złamanie zasad Narodów Zjednoczonych i prawa międzynarodowego”.

Deklarację przyjęto jednomyślnie przez podniesienie dłoni.

W poniedziałkowej operacji izraelskich komandosów przeciwko konwojowi statków z pomocą humanitarną dla rządzonej przez radykalny Hamas Strefy Gazy zginęło – według armii izraelskiej – dziewięciu propalestyńskich aktywistów, a około 20 zostało rannych. Według izraelskich władz do starcia doszło, gdy aktywiści zaatakowali izraelskich komandosów, raniąc siedmiu i zabierając im dwie sztuki broni palnej.

Więcej na: rp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook