Turcja: 12 osób podejrzanych o wspieranie Al-Kaidy

Flaga al-Kaidy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Turecka policja zatrzymała w Stambule 12 osób, podejrzanych no udzielanie wsparcia bojownikom Al-Kaidy, walczącym z siłami NATO w Afganistanie – informuje Reuters, powołując się na „wysokiego rangą przedstawiciela służb bezpieczeństwa”.

Agencja odnotowuje, że kilka dni wcześniej na zachodzie i południowym zachodzie Turcji zatrzymano czterech mężczyzn, podejrzanych o zbieranie pieniędzy dla rebeliantów oraz jednego, którego podejrzewa się o opracowywanie programów komputerowych, mających zakłócać sterowanie samolotami bezzałogowymi.

Podejrzani o zbieranie pieniędzy zostali juz zwolnieni i mają odpowiadać z wolnej stopy.

Flaga al-Kaidy
Flaga al-Kaidy

Policja w Stambule odmówiła skomentowania informacji Reutersa. Agencja wskazuje, że turecka policja często zatrzymuje podejrzanych o radykalizm islamski i mówi o ich powiązaniach z Al-Kaidą, ale że rzadko wychodzą na jaw szczegóły. Podczas operacji w styczniu bieżącego roku, głównie na południowym wschodzie Turcji zatrzymano około 120 osób, podejrzanych o związki z Al-Kaidą.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze