Tunezja: Są ofiary starć z policją

Zamieszki w Tunezji
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Co najmniej 20 osób zginęło podczas sobotnich i niedzielnych starć z policją na zachodzie Tunezji – poinformował przywódca opozycji. Według rządu jest osiem ofiar śmiertelnych. Zamieszki wybuchają w tym regionie od prawie miesiąca.

Protestujący – głównie młodzi ludzie – sprzeciwiają się wysokiemu bezrobociu i brakowi inwestycji w regionie. Choć w ciągu ostatniej dekady w kraju odnotowano wysoki wzrost gospodarczy, nadal nie ma wystarczającej liczby miejsc pracy dla młodych ludzi, mieszkających z dala od zamożnych obszarów przybrzeżnych.

Według komunikatu tunezyjskiego rządu, w starciach w mieście Tala (Thala), ok. 200 km na południowy zachód od stolicy, oraz w zamieszkach w pobliskim Al-Kasrajn zginęło osiem osób.

Zamieszki w Tunezji
Zamieszki w Tunezji

Podając poprzedni bilans ofiar, w którym mowa była o dwóch zabitych, ministerstwo spraw wewnętrznych informowało, że w nocy z soboty na niedzielę policja „w obronie własnej” otworzyła ogień do protestujących w Tali, gdy zaczęli oni atakować budynki rządowe.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze