Trzy miliardy dolarów dla Egiptu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Trzy miliardy dolarów amerykański przekażą na pomoc Egiptowi Zjednoczone Emiraty Arabskie. Fundusz ma pomóc w odbudowie gospodarki kraju, która ucierpiała przez odpływ turystów i inwestorów na skutek tzw. arabskiej wiosny ludów.

Decyzję tę ogłosił wicepremier szejk Mansur ibn Zajed an-Nahajan podczas spotkania w Abu Dabi z egipskim premierem Esamem Szarafem.

– Podjęto decyzję o utworzeniu Funduszu im. Chalify ibn Zajeda (…) na sumę 1,5 miliarda USD, który ma „wesprzeć rozwój małych i średnich projektów w Egipcie” oraz „stworzyć nowe miejsca pracy dla młodych Egipcjan – podała agencja WAM.

Prezydent ZEA przekazał też 750 mln USD na rozwój infrastruktury i projektów mieszkaniowych dla młodych ludzi oraz kolejne 750 mln USD w formie udzielanych na korzystnych warunkach pożyczek na różne inicjatywy.

Pomoc płynie do Egiptu

Gospodarka Egiptu skurczyła się w rezultacie antyrządowych demonstracji na początku tego roku. Wydarzenia w kraju odstraszyły turystów i inwestorów, dwa główne źródła dochodu tego państwa.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze