Trzech muzułmanów skazanych za lotniczy spisek

niedoszli-zamachowcy-samobojcy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sąd w Woolwich pod Londynem skazał trzech urodzonych w W. Brytanii muzułmanów na wysokie kary pozbawienia wolności za udział w spisku na życie pasażerów i załóg linii lotniczych oraz za członkostwo w terrorystycznej komórce kierowanej z Pakistanu.
niedoszli-zamachowcy-samobojcy
Główny oskarżony, 23-letni Adam Khatib został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności z zaleceniem, iż musi odsiedzieć co najmniej 18 lat. Wraz z współoskarżonymi był on sądzony w procesie odpryskowym wcześniejszego procesu zakończonego we wrześniu br., w którym skazano kilka osób oskarżonych o przestępczy spisek, udaremniony przez brytyjskie służby w sierpniu 2006 r.

Sąd uznał, iż Khatib, mieszkający w Walthamstow we wschodnim Londynie i zarabiający na życie pracą w fabryce, należał do komórki Abdullaha Ahmeda Alego, skazanego za spisek na życie pasażerów transatlantyckich linii lotniczych z użyciem tzw. płynnych bomb.

Sędzia Calvert-Smith uznał Khatiba za prawą rękę Alego i nazwał go człowiekiem niedojrzałym, dążącym do zwrócenia na siebie uwagi i zimnym.

Khatib prowadził eksperymenty nad substancjami chemicznymi, które miały być użyte jako detonator chałupniczo wykonanej bomby, a odciski jego palców znaleziono w domu, który służył oskarżonym za fabrykę bomb. Khatib wraz z Alim pojechał do Pakistanu, gdzie zdaniem prokuratury wszedł w kontakt z muzułmanami powiązanymi z Al-Kaidą.

Współoskarżony 25-letni Nabeel Hussain został skazany na 8 lat pozbawienia wolności za usiłowanie uzyskania pod fałszywym pozorem pożyczek bankowych, które miały posłużyć do sfinansowania planowanych zamachów na samoloty. Według sędziego Hussain wspierał akty przemocy, a także był zaufanym przyjacielem Alego, z którym dwukrotnie spotkał się w 2005 r.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze