Trybunał w Hadze zdelegalizuje Kosowo? Argumenty prawne są po stronie Serbii

moment-proklamowania-niepodleglosci
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Serbii Boris Tadić oświadczył w niedzielę, że wierzy, iż Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze wyda korzystny dla jego kraju werdykt dotyczący nielegalnego charakteru jednostronnego proklamowania niepodległości przez Kosowo.

moment-proklamowania-niepodleglosci

Jestem optymistą. Argumenty prawne są po stronie Serbii. Wierzę, że świadomość niebezpieczeństwa, jakie stanowi dla stosunków międzynarodowych próba motywowanej argumentami etnicznymi secesji, zostanie uznana za linię demarkacyjną, której nie wolno przekroczyć – powiedział Tadić w wywiadzie opublikowanym w niedzielę na łamach dziennika Veczernje Novosti.

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości rozpocznie we wtorek rozpatrywanie sprawy niepodległości Kosowa. ONZ zwróciła się do niego, aby wyraził opinię, czy zgodne z prawem jest jednostronne ogłoszenie w lutym 2008 roku niepodległości serbskiej prowincji ze strony władz reprezentujących albańską większość.

Według Tadicia, korzystne dla Serbii orzeczenie Trybunału otworzy drogę do wznowienia negocjacji na temat statusu Kosowa, któremu Serbia jest skłonna przyznać szeroką autonomię, ale nigdy niepodległość.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze