To oni odpalili bomby w Bagdadzie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Powiązane z Al-Kaidą ugrupowanie przyznało się do przeprowadzenia dwóch niedzielnych zamachów w Bagdadzie, w których zginęło 155 ludzi – podała agencja Reutera. Oświadczenie z datą 26 października (poniedziałek) zamieściło na swojej stronie internetowej sunnickie ugrupowanie Islamskie Państwo w Iraku.

Strona ta często wykorzystywana jest przez grupy terrorystyczne do zamieszczania komunikatów m.in. o atakach.

Wśród wybranych celów były: ministerstwo opresji, znane jako ministerstwo sprawiedliwości, oraz zgromadzenie prowincjonalne w Bagdadzie… wrogowie rozumieją jedynie język siły – napisano w oświadczeniu.

Nie udało się zweryfikować autentyczności tego komunikatu.

Niedzielne zamachy były najkrwawszymi zamachami w Iraku od dwóch lat. W samym centrum Bagdadu eksplodowały dwa samochody-pułapki, zdetonowane przez zamachowców-samobójców. Do ataków doszło w odstępie kilku minut około godziny 9.30, gdy ulice dzielnicy rządowych siedzib pełne były ludzi. Pierwszy samochód-pułapka eksplodował przed budynkiem Ministerstwa Sprawiedliwości. W kilka minut później drugi samochód został wysadzony w powietrze w tej samej dzielnicy, lecz przed siedzibą władz irackich prowincji i gubernatora stolicy.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze