To już prawdziwy szturm na Europę

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W ciągu dziewięciu miesięcy 2011 roku europejskie władze zatrzymały prawie dwa razy więcej nielegalnych imigrantów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Powodem wzmożonej imigracji jest Arabska Wiosna i konflikt w Libii – poinformowała agencja Frontex.

Głównym kanałem przerzutu nielegalnych imigrantów jest droga morska w kierunku Włoch i Malty.

W sumie od stycznia do września odnotowano 112 844 przypadki nielegalnego przekroczenia granicy UE wobec 76 697 przypadków zarejestrowanych rok wcześniej – podał na konferencji prasowej w Atenach Gil Arias Fernandez, wicedyrektor unijnej agencji ds. kontroli granic. Szczyt przypadł w marcu, kiedy to zatrzymano ok. 20 tys. nielegalnych imigrantów.

Jednak w październiku, po opanowaniu sytuacji przez tunezyjskie i libijskie władze, a także wraz z nastaniem gorszej pogody liczba przekroczeń granicy drogą morską zmniejszyła się o 97% w porównaniu z wrześniem.

Jednocześnie w październiku „absolutny rekord” osiągnęła liczba nielegalnych imigrantów zatrzymanych na granicy turecko-greckiej.

więcej na konflikty.wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze