To dzieło islamskich ekstermistów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamski terroryzm jest obecnie jedyną siłą w Rosji, która gotowa jest do zbrojnej walki z państwem w imię swoich ideałów – mówi „Rz” Georgi Engelgardt, ekspert ds. islamu w Rosji

Rz: Czy pana zdaniem ostatnie akty terrorystyczne są w jakiś sposób związane z islamskim ekstremizmem?

Georgi Engelgardt: Nie ma na to na razie żadnych bezspornych dowodów. Jednak na ślad wiodący w tym kierunku wskazuje to, iż wykonawcami tych aktów są samobójcy. Tak było w obu atakach w Wołgogradzie oraz kilka dni wcześniej w Piatigorsku. Żadne inne organizacje nie stosują takich metod.

O co walczą terroryści?

Jestem zdania, że zasadniczym motywem ich walki jest dążenie do osłabienia państwa niewiernych, które nie dopuszcza do wprowadzenia prawa szariatu na przykład w Dagestanie. Dżihadystom w tej republice bardziej zależy na jej islamizacji niż na jakichkolwiek hasłach o charakterze etnicznym czy narodowym. Warto pamiętać, że w pierwszym akcie terrorystycznym 
w październiku w Wołgogradzie uczestniczył rosyjski islamista z Moskwy. To może wskazywać na terroryzm motywowany religijnie.

Więcej na http://www.rp.pl

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze