The Third Jihad – film o radykalnym islamie

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

The Third Jihad (Trzeci dżihad) – najnowszy film producentów dokumentalnego filmu Obsession. Film głównie przedstawia radykalny islam w Ameryce i wzrastające ryzyko dla bezpieczeństwa i zachodnich wolności, ze strony dżihadu „wyhodowanego w domu”.

Narratorem filmu jest wierzący muzułmanin Dr M. Zuhdi Jasser, który otwiera film następującym stwierdzeniem: To nie jest film o islamie. To jest film o zagrożeniu ze strony radykalnego islamu. Tylko niewielki procent ze światowej populacji 1,3 miliarda muzułmanów jest radykalnych. To film o nich.

Istotnym konceptem, który wprowadza dokument jest rozróżnienie na dżihad przeprowadzany przemocą oraz dżihad kulturowy, którym jest infiltracja społeczeństwa i podkopanie go od środka.

Odpowiedzi na temat, jakie jest rzeczywiste zagrożenie i jakie są problemy udzielają m.in. Bernard Lewis, Ayaan Hirsi Ali, Rudolph Giuliani.

The Third Jihad – strona autorów filmu

Zapraszamy do oglądania (poniżej część pierwsza pozostałe z siedmiu części pojawią się po jej obejrzeniu)

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze