Terroryści ISIS aresztowani w Finlandii

image001
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja fińska aresztowała braci bliźniaków, których sfilmowano w czasie egzekucji w Iraku w 2014 roku.

Na filmie bracia, występujący z odsłoniętymi twarzami, zabijają 11 irackich jeńców w Tikricie. W czerwcu 2014 oddziały Państwa Islamskiego zajęły to irackie miasto. Po odbiciu miasta przez armię iracką w 2015 w masowych grobach znaleziono ciała 1700 jeńców, zabitych przez terrorystów z ISIS.

Bracia przedostali się do Finlandii we wrześniu 2015 i mieszkali w schronisku dla uchodźców. „Trzymali się na uboczu” według innych uchodźców z tego schroniska.

Państwo Islamskie zapowiadało, że przerzuci do Europy „tysiące” swoich terrorystów. Turecka gazeta „Hurriet” doniosła, że turecki wywiad MIT ostrzegał w lutym, że 3 tys. terrorystów z ISIS może próbować przedostać się do Turcji, a przyszli organizatorzy zamachów przypuszczalnie już się przedostali.

Sfałszowany paszport syryjski znaleziono przy jednym z zamachowców w Paryżu. Dwóch współpracowników paryskiego terrorysty, którzy tak jak on podawali się za uchodźców, zatrzymała austriacka policja 16 grudnia. Fałszywe paszporty syryjskie kupowali dziennikarze holenderscy i brytyjscy za niewiele ponad tysiąc euro.

We Włoszech ujawniono w tym roku dwóch terrorystów tunezyjskich należących do ISIS; obaj zostali wydaleni do Tunezji.

Pięciu podejrzanych o przynależność do Państwa Islamskiego, którzy przybyli z Kosowa, aresztowano we wrześniu w Bułgarii, po próbie przekupienia straży granicznej. Mieli przy sobie materiały propagandowe ISIS, w tym filmiki z egzekucji odcinania głów.

Być może oglądanie filmików z egzekucji nie świadczy o przynależności do ISIS, tylko jest popularnym sposobem rozrywki wśród uchodźców. Norweska policja odkryła, kontrolując smartfony uchodźców przekraczajacych granicę, że setki osób miały zdjęcia odciętych głów lub wideo z egzekucji. Szef norweskiego programu azylowego, Erik Haugland , tłumaczy jednak, że być może uchodźcy mieli te materiały, żeby ujawnić na Zachodzie okrucieństwa ISIS albo żeby bez problemu przedostawać się przez kontrole ISIS w Syrii.

W innych krajach policja na razie nie sprawdzała, co na smartfonach mają uchodźcy.

GL.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook