Terroryści grożą, Angela Merkel uspokaja

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zdaniem kanclerz Angeli Merkel niemieckie służby bezpieczeństwa są dobrze przygotowane, by obronić kraj przed potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym. W ubiegłym tygodniu islamiści powiązani z Al-Kaidą opublikowali dwa nagrania, w których grożą Niemcom.
Merkel oświadczyła w poniedziałek, że niemieckie służby bezpieczeństwa robią wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo ludności Niemiec. W radiu NDR zapewniła, że mamy bardzo, bardzo dobry i odpowiedzialny system bezpieczeństwa.

Również minister spraw wewnętrznych Niemiec Wolfgang Schaeuble stwierdził w poniedziałkowej gazecie Leipziger Volkszeitung, iż nie to że Bundeswera znajduje się w Afganistanie może stać się przyczyną ataków terrorystycznych, ale ataki terrorystyczne są przyczyną, dla której wraz z innymi musimy zagwarantować bezpieczeństwo.

– Nawet jeśli dojdzie do ataku, nic to nie zmieni. Nie pozwolimy, aby Al-Kaida albo (Osama) bin Laden dyktowali nam kogo mamy wybierać – przekonywał.

W piątek ujawniono nagranie, w którym mówiący po niemiecku fundamentalista islamski żąda wycofania niemieckich wojsk z Afganistanu i grozi Niemcom niemiłą niespodzianką po wyborach parlamentarnych wyznaczonych na najbliższą niedzielę.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze