Terroryści fetowani jak bohaterzy

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Na takie przyjęcie mogli liczyć tylko Beatlesi, i to tylko w okresie największej popularności. Na Abdelbaseta Alego al Megrahiego na płycie lotniska w Trypolisie czekały nieprzebrane tłumy. Gdy mężczyzna pojawił się w drzwiach samolotu i wyszedł na schody, ludzie wpadli w ekstazę. Głośno skandowali jego imię, wznosili bojowe okrzyki.

W górę poszybowały kilogramy konfetti, wymachiwano libijskimi flagami i chorągiewkami. Do al Megrahiego podbiegła dziewczynka z bukietem w celofanie. Jakiś mężczyzna wdarł się na schody, wyściskał go i wycałował. Policjanci z trudem utorowali mu drogę przez rozentuzjazmowany tłum do podstawionej limuzyny. Ludzie jeszcze przez kilkaset metrów biegli za pojazdem.

Czym Abdelbaset Ali al Megrahi zasłużył sobie na taką popularność? Zamordował 270 osób. Jest to były agent libijskich służb, który zorganizował zamach terrorystyczny na amerykański samolot pasażerski PanAm w 1988 roku. Maszyna została wysadzona w powietrze przy pomocy bomby zegarowej, a jej szczątki spadły na szkockie miasteczko Lockerbie.

Zwolnienie masowego mordercy przez sąd w Szkocji ze względów humanitarnych (ma raka prostaty) wywołało protesty władz USA i rodzin ofiar.

Co za naiwność! Ci ludzie nie odbiorą tego jako akt łaski, ale jako oznakę słabości Zachodu – powiedziała BBC Stephanie Bernstein, której mąż zginął w zamachu sprzed 21 lat.

https://www.youtube.com/watch?v=sFzK0PyaVCA

Więcej na: rp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook