Terroryści chcą dopaść Brüna

Sasha Baron Cohen w swoim najnowszym filmie wcielający się  w tytułową rolę homoseksualnego modnisia Brüna naraził się terrorystom. Brygadom Męczenników Al-Aksa nie podoba się sposób w jaki zostali wyśmiani przez aktora.

W swoim oświadczeniu Brygady Męczenników Al-Aksa grożą Cohenowi: Zachowujemy sobie prawo do odpowiedzi w sposób jaki uznamy za stosowny przeciwko temu człowiekowi. Film był częścią spisku przeciwko Brygadom Męczenników Al-Aksa.

Komik znany z innych prowokacyjnych produkcji filmowych jak Borat czy Ali G, poważnie traktuje te groźby i stara się zapewnić ochronę swojej rodzinie i sobie przed ewentualną przemocą.

Baron Cohen w charakterze Brüna ośmiesza terrorystów prosząc ich na spotkaniu z Ajmanem Abu Aitą, który w filmie określony jest jako lider Brygad, żeby go porwali. Chcę być sławny. Chcę najlepszych gości w tym biznesie, żeby mnie porwali. Al-Kaida jest taka 2001.

Dodatkowo aktor kpi z wyglądu Abu Aity namawiając go do usunięcia wąsów: Ponieważ wasz król Osama wygląda jak jakiś brudny czarownik lub bezdomny Mikołaj.

Grupa uważa, że było to brudne wykorzystanie naszego brata, Ajmana, i nie zgadzamy się, by Brygady Męczenników Al-Aksa były częścią tego filmu.

Ajman Abu Aita przygotowuje pozew do sądu ponieważ uważa, że Baron Cohen nie powiedział  prawdy o nim. Jego prawnik twierdzi, że nawiązania do Brygad Męczenników mogą narazić jego klienta na śmierć ze strony Izraelczyków lub homoseksualistów.  Ten żart jest bardzo niebezpieczny. Nie jesteśmy w Stanach Zjednoczonych, nie jesteśmy w Europie, jesteśmy na Bliskim Wschodzie, a świat działa tutaj inaczej. Sam Sasha Baron Cohen przyznał w talk-shaw Davida Lettermana, że człowiek, z którym przeprowadzał wywiad jako Bruno to terrorysta.

Cytat z Brüna: Popatrz na wszystkich złych ludzi na świecie – Saddam Hussein, Hitler, Stalin – co mieli wspólnego? Wąsy.

JW na podst. The Times