Te ataki nie zastraszą ONZ

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun oświadczył, że ataki na budynek organizacji w Kabulu nie zastraszą Narodów Zjednoczonych. W zamachu zginęło 12 osób, w tym sześciu zagranicznych pracowników ONZ.

Potępiam ten szokujący i bezwstydny akt oraz terrorystów, którzy popełnili tę zbrodnię. Nie da się tego usprawiedliwić i nie mieści się to w żadnych standardach – powiedział Ban podczas konferencji prasowej.

Te ataki terrorystyczne nigdy nas nie zastraszą – zapewnił sekretarz generalny. – Nadal będziemy działać, zwłaszcza pomagając afgańskiemu rządowi i mieszkańcom w przeprowadzeniu drugiej tury wyborów prezydenckich.

Ban dodał, że stosowane przez ONZ procedury bezpieczeństwa będą ponownie przeanalizowane i wzmocnione.

Talibscy bojownicy, którzy przyznali się do zamachu na dom gościnny ONZ, wzywają do zakłócenia zaplanowanej na 7 października drugiej tury wyborów prezydenckich. Twierdzą, że zaatakowali należący do organizacji budynek, ponieważ ONZ pomaga w przygotowywaniu prezydenckiej dogrywki. Ban poinformował, że w momencie ataku w budynku znajdowało się 25 pracowników ONZ.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze