Talibowie szykowali atak na premiera W. Brytanii

Dawid Cameron
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Afgańscy talibowie przygotowywali atak na premiera Davida Camerona w czasie jego czerwcowej wizyty w prowincji Helmand. Atak miał polegać na strąceniu helikoptera, którym leciał szef rządu – twierdzi sobotni „Guardian”.
Dawid Cameron
Talibowie nie zdołali urzeczywistnić tych planów, ponieważ Brytyjczycy przechwycili ich komunikację  radiową, z której wynikało, iż wiedzą oni, że premier ma w planach odwiedzenie brytyjskich żołnierzy pełniących służbę na pierwszej linii frontu w bazie Szahzad w Helmandzie.

Marszruta Camerona została w związku z tym zmieniona. Zamiast odwiedzin 1. Batalionu Pułku im. księcia Lancasteru w Szahzad, helikopter RAF-u z premierem został skierowany do głównej brytyjskiej bazy operacyjnej w stolicy Helmandu Laszkar Gah.

Rzecznik talibów Kari Jusef Ahmadi powiedział BBC, że atak miał być dokonany z bazy talibów w Waszir w północno-zachodnim Helmandzie.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze