Talibowie: Śmierć Amerykanów to odwet za spalenie Koranu

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Talibowie oświadczyli, że to oni stoją za sobotnim atakiem w afgańskim MSW, w którym zginęło dwóch wysokiej rangi amerykańskich oficerów. Miał to być odwet za spalenie egzemplarzy Koranu przez amerykańskich żołnierzy w bazie wojskowej ISAF pod Kabulem.

Do zdarzenia doszło w pilnie strzeżonym budynku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w centrum afgańskiej stolicy. Miejscowa Tolo TV podała, że dwie zastrzelone osoby to zagraniczni doradcy. Reuters sprecyzował, że chodzi o Amerykanów: pułkownika i majora U.S. Army.

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid poinformował, że w ataku zginęło czterech wysokich rangą Amerykanów, jednak w przeszłości podobne oświadczenia sztucznie zawyżały liczbę ofiar. Zdarzało się też, że talibowie przyznawali się do zamachów, za którymi nie stali.

Zaczęło się od sprzeczki

Według BBC strzelanina miała miejsce w głównym centrum kontroli siedziby MSW, wszystko zaś zaczęło się od słownej sprzeczki. W swoim oświadczeniu MSW nie sprecyzowało, kto otworzył ogień do Amerykanów.

Ze swej strony dowództwo sił NATO w Afganistanie oświadczyło, że „osobnik wymierzył broń w stronę członków ISAF w Kabulu, zabijając dwóch” z nich. Nie wiadomo na razie, w jaki sposób napastnik dostał się do silnie strzeżonego budynku ministerstwa. W sprawie natychmiast wszczęto śledztwo.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Ze względów bezpieczeństwa NATO zdecydowało się wycofać cały swój personel pracujący w afgańskich ministerstwach w Kabulu – poinformował głównodowodzący ISAF gen. John Allen.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook