Talibowie się jednoczą. Wspólny cel: NATO

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pakistańscy talibowie zjednoczyli się i utworzyli specjalną radę starszych, która będzie koordynować działania przeciw wojskom NATO – oświadczył rzecznik rebeliantów działających na terenach plemiennych w Pakistanie. Impulsem do pojednania i zaprzestania walk wewnętrznych miał być apel mułły Mohammada Omara, przywódcy talibów z Afganistanu.

Jak poinformował w rozmowie CNN jeden z rzeczników pakistańskich talibów, Ihsanullah Ihsan, pięć ugrupowań „talibów i bojowników dżihadu” podjęło decyzję o zjednoczeniu przeciw wojskom NATO, a ich działania ma koordynować specjalna rada starszych. Działający po pakistańskiej stronie granicy rebelianci mieli zjednoczeniem odpowiedzieć na apel mułły Omara, obecnie najważniejszego przywódcy w ruchu talibów afgańskich. Do Pakistanu miało przybyć trzech specjalnych wysłanników z wezwaniem do zjednoczenia się.

Według Ihsana połączone siły pakistańskich talibów mają zacząć przekraczać granicę z Afganistanem w marcu, gdy zimowe śniegi w górach Hindukuszu stopnieją. Rebelianci mają też zaprzestać wszelkich ataków na ludność cywilną w Pakistanie. Walka z rządem w Islamabadzie ma być kontynuowana, ale tylko w samoobronie.

Więcej na: www.tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook