Talibowie grożą Korei Południowej

talibowie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Afgańscy talibowie zagrozili, że wezmą odwet na Korei Południowej za niedawną decyzję w sprawie ponownego wysłania żołnierzy do Afganistanu – poinformowała agencja Associated Press, powołując się na oświadczenie talibów wysłane przez internet.
talibowie
Przywódcy Korei Płd. powinni być przygotowani na konsekwencje swych działań. Obiecali, że wycofają swoje wojska z Afganistanu i zobowiązali się, że w przyszłości już nigdy ponownie nie wyślą tu swoich żołnierzy – napisano w oświadczeniu wysłanym z adresu e-mail, regularnie używanego przez ekstremistyczne ugrupowania islamskie.

Rząd w Seulu zapowiedział, że w przyszłym roku wyśle do Afganistanu 350 żołnierzy w celu ochrony południowokoreańskich cywilnych pracowników pomocowych. Według talibów, narusza to zobowiązanie z 2007 roku w sprawie całkowitego wycofania się z Afganistanu Południowych Koreańczyków w zamian za uwolnienie zakładników wziętych przez talibskich bojowników.

19 lipca 2007 roku w prowincji Ghazni, na wschodzie Afganistanu, talibowie porwali 23 południowokoreańskich wolontariuszy chrześcijańskich. Dwaj z nich zostali zabici przez porywaczy; następnie dwie kobiety zwolniono ze względu na zły stan zdrowia.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze