Tak wygląda autor zamachu na WTC

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Na kilka dni przed rocznicą ataku na Amerykę, ujawniono nowe zdjęcia mózgu zamachów na World Trade Center – Khalida Sheikha Mohammeda. To jego pierwsze fotografie od sześciu lat.

Nowe zdjęcia więźnia, przetrzymywanego przez amerykanów w bazie Guantanamo na Kubie, zrobili po uprzedniej zgodzie, pracownicy Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (ICRC) w obozie nr 7.

Terrorysta wygląda na nich na zdrowego – zupełnie inaczej, niż na fotografii sprzed sześciu lat. Z zapuszczoną długą brodą (kolejna widoczna zmiana) przygotowuje się do modłów. Ubrany jest w kraciasty, biało-czerwony turban i klęczy na macie do modłów, zrobionej z pościeli.

Zdaniem niektórych fachowców fotografie mogą sprzyjać zwiększeniu poparcia dla Al-Kaidy i radykalizacji nastrojów. Na jednym z portali, na którym się pojawiły, można było znaleźć komentarze w stylu przyjedziemy i odbijemy cię.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze