Tajne rozmowy z talibami

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rodzice amerykańskiego żołnierza porwanego w Afganistanie ujawnili, że ich syn dostał się do niewoli i rząd USA stara się o jego uwolnienie w tajnych rozmowach z talibami, oferując w zamian zwolnienie z więzienia w Guantanamo pięciu bojowników talibskich.

Wiadomość, że sierżant Rowe Bergdahl jest jeńcem talibów i obiektem negocjacji, podał  „New York Times”. Bergdahl został schwytany w prowincji Paktika w Afganistanie 30 czerwca 2009 r. i najprawdopodobniej jest przetrzymywany przez islamistyczne ugrupowanie Hakkaniego w Pakistanie przy granicy z Afganistanem.

Administracja prezydenta Baracka Obamy zachowywała w tajemnicy fakt uwięzienia sierżanta i negocjacji o jego uwolnienie.

Informowała tylko, że z talibami toczą się rozmowy, w których strona amerykańska oferuje zwolnienie kilku więźniów z Guantanamo w zamian za ustępstwa prowadzące do pokojowego zakończenia wojny afgańskiej.

Jak pisze „NYT” – który przyznał, że wiedział już od końca ub.r. o dostaniu się do niewoli sierżanta Bergdahla, ale ukrywał to na prośbę administracji – zamieszkali w Idaho rodzice żołnierza ujawnili ten fakt powodowani frustracją, że rozmowy nie przynoszą rezultatów. Od roku nie mają oni od syna żadnej wiadomości.

 

więcej na rp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook