„Szykowali zamachy na ambasady w Waszyngtonie”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwóch Irańczyków przygotowywało zamach na ambasadora Arabii Saudyjskiej w USA. Celem ataku była też ambasada Izraela – oświadczyli przedstawiciele amerykańskich służb.

Amerykański prokurator generalny Eric Holder poinformował, że są w tej sprawie pierwsze zatrzymania, i zapowiedział, że Iran zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Holder ujawnił, że zatrzymany Amerykanin irańskiego pochodzenia przyznał się do planowania zabicia saudyjskiego ambasadora i udzielił informacji o zaangażowaniu w ten spisek „frakcji irańskiego rządu”. Do ataku miały posłużyć silne bomby.

Próba zdalna

W sprawie domniemanej próby zamachu postawiono w stan oskarżenia przed sądem federalnym w Nowym Jorku Manssora Arbabsiara i Gholama Szakuriego. Zarzuca im się także udział w spisku mającym na celu użycie broni masowego rażenia.

Arbabsiar jest naturalizowanym Amerykaninem mającym paszport amerykański i irański, a Szakuri, którego dotychczas nie ujęto, jest członkiem formacji al-Kuds, specjalnej jednostki irańskiej Gwardii Rewolucyjnej.

Arbabsiara zatrzymano 29 września na nowojorskim lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze