Szwecja: zamiast opieki nad uchodźcami, seks z „nieletnimi”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

 Szwedzką opinię publiczną poruszył proces przeciwko Johannie Möller, oskarżonej o zlecenie swojemu kochankowi, 18-letniemu uchodźcy z Afganistanu, zabójstwa swoich rodziców, a także kontakty seksualne z uchodźcami z prowadzonego przez nią ośrodka.

Sprawa ta ujawniła fakt częstego seksualnego wykorzystywania nieletnich uchodźców przez kobiety pracujące w ośrodkach dla azylantów. „Wszystkie to robimy” potwierdza jedna z kobiet w liście do lewicowego portalu Blankspot.

Wcześniej dyskutowano o tej kwestii na stronach takich, jak Flashback, gdzie intymne relacje między „batikhäxor” a nieletnimi uchodźcami wzbudziły duże zainteresowanie. Batikhäxor oznacza dosłownie „batikowe wiedźmy”, to potoczne określenie leciwych i niezbyt atrakcyjnych, za to politycznie aktywnych kobiet o feministycznych i bardzo poprawnych politycznie poglądach; skojarzenie z batikiem pochodzi prawdopodobnie od tego, że w Skandynawii społeczeństwo wielokulturowe określa się mianem „wielobarwnej różnorodności” lub „wielobarwnej wspólnoty”.

Ostatnio portal prowadzony przez znanego komunistę Martina Schibbye opublikował list, w którym anonimowa działaczka opisuje historię wzięcia do siebie do domu tak zwanego „nieletniego uchodźcy bez opieki” ze Szwedzkiego Urzędu Imigracyjnego (Migrationsverket).

Zgodnie z treścią listu, do nawiązania intymnych relacji między kobietami, a tak zwanymi ”nieletnimi uchodźcami”, dochodzi często. Jedna ze wspólnie spędzonych nocy opisywana jest następująco: „Teraz sofa już nie wystarcza, on musi pójść ze mną do mojego łóżka. Wysyłam sms do przyjaciółki – ‚Ratunku! Po prostu muszę zaciągnąć go do łóżka!’. Przychodzi odpowiedź: ‚Spokojnie, wszystkie tak robimy! Właśnie tak możesz dać mu bliskość, zrób to’”.

Szwedzka pisarka, teolog i etyk Ann Heberlein pisze w komentarzu do owego listu, że potwierdza on, iż tego rodzaju zachowania są w pełni akceptowane i są wręcz częścią aparatu pomocowego, otaczającego nieletnich uchodźców bez opieki.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Heberlein pisze dalej, że rada, jaką kobieta otrzymała od przyjaciółki, dotycząca obdarzenia osoby po traumatycznych przeżyciach seksualną „bliskością” nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia. W instytucjach oferujących opiekę psychologiczną i psychiatryczną zdarza się co najwyżej, że terapeuta obejmie osobę po ciężkich przeżyciach, ewentualnie potrzyma ją za rękę.

”Ale dzielić łóżko? Z pacjentem? Nigdy. To naruszenie granicy, której nie wolno przekraczać. Tak naprawdę to molestowanie kogoś, kto z powodu sytuacji, w jakiej się znajduje, nie może się bronić” – stwierdza Heberlein.

Rol na podst. www.friatider.se

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook