Szwecja: lewica broni Afgańczyków udających dzieci

1
Afgańczycy w sali posiedzeń Riksdagu
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W środę partia lewicowa Vänsterpartiet zorganizowała w Riksdagu debatę nad sytuacją Afgańczyków w Szwecji.

Na debacie pojawiło się także 400 Afgańczyków biorących udział w demonstracji w dzielnicy Sztokholmu Północny Bantorget. Członkowie wszystkich partii Riksdagu przedstawili swoje poglądy. Lewica, która zainicjowała debatę, żąda amnestii dla Afgańczyków, których wnioski azylowe zostały odrzucone. Christina Höj Larsen, wiceprzewodnicząca Partii Lewicy, podziękowała wolontariuszom, którzy zebrali niemal 60 000 podpisów za amnestią.

Raise Larsen z tej samej partii uważa, że ustalenia wieku uchodźców, z których wynikało ,że wielu z nich to dorosli, są mało wiarygodne. „Lewica jest bardzo otwarta na wszystkie propozycje, które pozwalają dzieciom pozbawionym opieki pozostać w Szwecji, przyczyniać się do rozwoju i budować kraj” – powiedziała.

Maria Ferm, poseł Partii Ochrony Środowiska, stwierdziła, że wszyscy małoletni pozostający bez opieki, którzy przybyli do Szwecji w 2015 roku, ale już skończyli 18 lat, powinni pozostać. Unikała jednak rozmowy o udzieleniu Afgańczykom ogólnej amnestii.

Johan Forsell, członek Umiarkowanej Partii Koalicyjnej sprzeciwił się propozycji partii lewicowych i wyjaśnił, że najważniejsze jest, aby Rada ds. Migracji mogła rozstrzygnąć wnioski o przyznanie azylu niezależnie od zdania polityków. Z tym wnioskiem zgodziła się także socjalliberalna Partia Centrum.

Minister migracji Heléne Fritzon broniła jednak w swoim wystąpieniu obowiązującej polityki imigracyjnej. Zacytowała slowa premiera Stefana Löfwela, który ostatnio przedstawił rządowe oświadczenie w tej sprawie: „Należy zapewnić wszystkim prawo do azylu. Szwecja ma dobrze uregulowane prawo migracyjne i polityka rządu powinna być kontynowania a czas rozpatrywania wniosków powinien zostać skrócony”.

N.O.S., na podst. https://nyheteridag.se

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze