Szwecja: koniec wolności słowa

150px-EDL_LOG_Aug_2011
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Publiczne spotkanie dwóch przywódców zwalczającej islamizm English Defence League, Tommy’ego Robinsona i Kevina Carrolla, zaplanowane w Malmö, zostało odwołane i przeniesione do Internetu.

Jak oświadczyli organizatorzy, redakcja „Dispatch International” i Free Press Society, nie można już uważać, że w Szwecji obecna jest wolność słowa i prawo do zgromadzeń. Przytaczamy komunikat DI i FPS w tej sprawie.

150px-EDL_LOG_Aug_2011Szwedzkie władze, uzasadniając to obawą przed zamieszkami, nie zgodziły się na wynajęcie żadnej sali na przeprowadzenie debaty. Organizatorzy zdecydowali się więc na przeniesienie spotkania do tajnego miejsca, z którego będzie ono transmitowane przez Internet.

Każdy, kto za niewielką kwotę wykupi transmisję poprzez streaming internetowy, będzie miał szansę dowiedzieć się, że Szwecji nie można już nazywać krajem o funkcjonującym systemie demokratycznym. Fundamentalne i niezbywalne kamienie węgielne demokracji, takie jak prawo do wyrażania opinii i wolność zwoływania zgromadzeń są nieobecne w tym kraju.

W Malmö organizatorzy próbowali wynająć różne sale. Nie stanowiło to problemu do momentu kiedy zapewnili, że samo spotkanie zostanie przeprowadzone w sposób pokojowy, niemniej jednak istnienie ryzyko, że na zewnątrz mogą zgromadzić się mniej pokojowo nastawieni faszyści. Wszyscy decydenci wycofali się ze zgody na wynajem, mimo zapewnień, że na pewno pojawi się policja.

Malmö to miasto, w którym rządzi motłoch. Wrzeszczący i rzucający kamieniami chuligani zastraszają pokojowo nastawionych ludzi i naruszają prawa konstytucyjne.

Przeciwnicy demokracji może wygrali bitwę, ale nie wygrają wojny o nasze prawa. Dispatch International i Free Press Society zadecydowały o transmisji internetowej ze spotkania, które odbędzie się w ukrytym miejscu przy ograniczonej liczbie gości.

Ku zaskoczeniu organizatorów, także początkowa zgoda na wynajem sali w Kopenhadze została cofnięta, co nie wróży dobrze demokracji w tym kraju. Transmisję z Kopenhagi przewidzianą na 29 września będzie można obejrzeć po wniesieniu niewielkiej opłaty (także po tym terminie).

Pokryje to koszty całego spotkania, w tym stronę techniczną. Na specjalnie utworzonej na Facebooku grupie będzie można zadawać pytania Tommy’emu Robinsonowi i Kevinowi Carrolowi. Paradoks polega na tym, że teraz także wszyscy [zainteresowani] Szwedzi dowiedzą się, co Tommy i Kevin mają do powiedzenia na temat złej kondycji Szwecji.

Szwecja zbliża się do warunków panujących w Niemczech w latach 30, kiedy to naziści decydowali, kto może przemawiać publicznie, kto nie. Teraz wolność słowa możliwa jest tylko w Internecie.

Hans Erling Jensen, Free Speech Europe – Director

Źródło: http://freespeech.nu/debate/

 

Tłumaczenie JG

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze