Szwajcaria coraz bliżej zakazania burki

1
| 28 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zdecydowana większość obywateli Szwajcarii jest za wprowadzeniem w całym kraju zakazu noszenia burki.

1

W badaniu przeprowadzonym przez szwajcarski instytut Léger ponad 60 % respondentów stwierdziło, że chętnie zabroniliby noszenia muzułmańskich szat religijnych w przestrzeni publicznej. Jeden na trzech respondentów jest wyraźnie przeciwko wprowadzeniu takich reguł. Według gazety „Sonntagsblick”, reprezentanci wszystkich grup wiekowych, zarówno w niemieckojęzycznych, jak i francuskojęzycznych częściach kraju, będą głosować za zakazem.

W ubiegłym roku dwie trzecie wyborców we włoskojęzycznym Ticino (jeden z 26 kantonów szwajcarskich) zagłosowało za wprowadzeniem zakazu publicznego noszenia burki w tym południowym regionie Szwajcarii. Decyzja czeka na zatwierdzenie przez władze federalne.

W 2015 roku prawicowa Szwajcarska Partia Ludowa planuje rozpocząć kampanię w tej sprawie. W 2009 r. partia ta doprowadziła do uzyskania w referendum zakazu budowy nowych minaretów w Szwajcarii. W 2011 zainicjowała również akcję „Precz z maskami”, propagującą już wtedy zakaz zasłaniania twarzy.

GallaA, na podst. www.swissinfo.ch

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze