Szwagierka Blaira podburza muzułmanów do „wyzwolenia” Jerozolimy

Laura Booth
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Laura Booth, szwagierka Tony’ego Blaira wezwała Liban, Jordanię i Egipt do wyzwolenia Jerozolimy.

Należąca do rodziny byłego premiera Wielkiej Brytanii Laura Booth wcześniej popłynęła nielegalniedo Strefy Gazy na pokładzie statku wchodzącego w skład tzw. Flotylli Wolności. Brała udziałw antyizraelskiej demonstracji na Trafalgar Square w Londynie, gdzie kolejny protest może byćostatnim, jako że burmistrz Londynu obiecuje rozprawić się z demonstracjami w obliczu zbliżającychsię igrzysk olimpijskich.

„Pan Burmistrz uważa, że brak tolerancji dla naszych obywateli oraz zbrodnie nienawiści wobecokreślonych społeczności są całkowicie niedopuszczalne, w szczególności w mieście takim, jakLondyn, zwłaszcza w roku 2012, kiedy to oczy całego świata zwrócone będą na stolicę,” powiedziałrzecznik burmistrza Borisa Johnsona, jak podała gazeta London Jewish Chronicle. Rzecznik dodał,że „Władze Wielkiego Londynu nie będą zezwalać na organizowanie demonstracji politycznych naTrafalgar Square podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich.”

Uczestnicy antyizraelskich demonstracji na Trafalgar Square mieli ze sobą flagi Hezbollahu.

Laura Booth

Podczas zeszłotygodniowej demonstracji Booth znowu wygłaszała przemowy przeciwkoIzraelowi. „Dziś w tym miejscu mówimy, że widzimy twoje zbrodnie, Izraelu i że ich nienawidzimy.I że dla nas twój naród nie istnieje, ponieważ odpowiada za karygodną niesprawiedliwość wobecludzkości. Chcemy, aby Liban, Jordania i Egipt ruszyły w stronę granic i położyły temu kres już teraz.Wyzwolić Al Quds! [Jerozolimy] Maszerować do Al Quds!”.

Inny mówca twierdził, że „jedynym okresem, gdy na tej ziemi panował pokój pomiędzymuzułmanami, chrześcijanami i żydami żyjącymi obok siebie, był czas, gdy sprawiedliwie rządziłytam zasady islamskie.” Według źródeł historycznych, podczas panowania islamskich rządówImperium Osmańskiego, żydzi byli obywatelami drugiej kategorii nazywanymi „dhimmi”. Mit oich „spokojnym życiu” został obalony przez historyków, chociaż żydzi w imperium nie byli ofiaramipogromów tak często, jak żydzi europejscy.

W rzeczywistości, Jordania podczas swojej okupacji Starego Miasta oraz innych części Jerozolimy,Judei i Samarii w latach 1949-1967, zabraniała chrześcijanom i żydom dostępu do miejsc świętych;wyjątek stanowiły jedynie wizyty dostojników.
Izrael udostępnił miejsca święte wyznawcom wszystkich religii po ustanowieniu władzy nad tymobszarem po wojnie sześciodniowej w 1967 roku.(p)

Tłum.: ACH
Źródło: http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/147264#.TmDjn12gNJH

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook