Szef SPD chce twardej ręki dla imigrantów

Sigmar Gabriel
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca niemieckich socjaldemokratów Sigmar Gabriel powiedział magazynowi SPIEGEL ONLINE, że kraj powinien zaostrzyć swój stosunek wobec imigrantów, którzy nie chcą uczyć się niemieckiego ani integrować.

Sigmar Gabriel
Sigmar Gabriel

Według niego powinno się ich wspierać, jednak rząd i społeczeństwo powinny stawiać im pewne warunki. W poniedziałkowym wywiadzie dla magazynu SPIEGEL ONLINE powiedział, że imigranci niebiorący udziału w rządowych programach integracyjnych nie będą mile widziani, tak samo jak kaznodzieje nienawiści, którzy zagnieździli się w niektórych niemieckich meczetach żyjąc z zagranicznych subsydiów.

Komentarz przywódcy SPD wywołał krytykę ze strony Partii Zielonych. Zasłużony działacz Volk Beck nazwa jego wypowiedź „biciem w dzwon przeciwko imigrantom i tanią, populistyczną polityką”. Wypowiedź Gabriela odzwierciedla ostrzejszy ton partii od dawna związanej z ruchem pracowniczym i rządzącej wspólnie z proimigrancką Partią Zielonych, zanim do władzy doszła Angela Merkel. Jego wypowiedź pokazuje również podział w łonie partii w kwestii polityki integracyjnej. Ostatnio władze SPD wszczęły procedurę mającą na celu usunięcie Thilo Sarrazina z partii, który zrezygnował z pracy w zarządzie niemieckiego banku centralnego z powodu fragmentów jego nowej książki i uwag udzielonych w wywiadach. Jego zdaniem muzułmańscy imigranci blokują rozwój Niemiec, Żydzi mają wspólny gen, a imigranci stopniowo zalewają etnicznych Niemców. Twierdzi również, że wielu Turków i Arabów mieszkających w Niemczech nie chce się integrować. Bez względu na to, czy jego wypowiedzi uznać można za rasistowskie czy nie, pokazują one wątpliwości wielu Niemców w kwestii integracji, czy też jej braku. To z kolei przemawia za zatrzymaniem Sarrazina w partii.
(ms)
Tłum GeKo za
http://gatesofvienna.blogspot.com/2003/01/news-feed-20100921.html#56975

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook