Szariat w Teksasie

Szariacki trybunał w Teksasie
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nie tylko Wielka Brytania zaakceptowała istnienie sądów szariackich. Furtka sądów arbitrażowych pozwala działać islamskim sądom także w USA.

Trybunał Islamski zarejestrowany w Dallas w Teksasie, chociaż podkreśla dobrowolność korzystania ze swoich usług, nie mieni się sądem arbitrażowym, a trybunałem właśnie. I nie mamy tam do czynienia z arbitrami, tylko z sędziami. Rozpatruje on tylko sprawy dotyczące kwestii biznesowych i rodzinnych, w tym rozwodów i opieki nad dziećmi.

Dobrowolny charakter poddania się sądowi podkreślany jest na każdym kroku, jednak niewiele, podobnie jak w Wielkiej Brytanii, mówi się o społecznej presji ze strony środowisk muzułmańskich na osoby, które by taki wyrok kwestionowały, bądź w ogóle nie chcialy się poddawać szariackiej procedurze.

Trudno też mówić o równości, kiedy zupełnie inna procedura rozwodu dotyczy mężczyzny a inna kobiety – ta dla kobiet jest dłuższa i trudniejsza do przeprowadzenia.

AX na podst. Breitbart.com http://www.breitbart.com/texas/2015/01/27/hold-islamic-tribunal-confirmed-in-texas-its-voluntary-says-attorney/

Szariacki trybunał w Teksasie

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook