Syryjska armia pod turecką granicą

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Syryjskie siły lojalne wobec prezydenta Baszara al-Assada najechały w sobotę na miasto Bdama niedaleko tureckiej granicy, paląc domy i aresztując dziesiątki osób – donosi Reuters powołując się na świadków.

– Przyszli o 7 rano do Bdamy. Naliczyłem 9 czołgów, 10 pojazdów opancerzonych, 20 jeepów i 10 autobusów. Widziałem shabiha (siły rzadowe), które podpaliły dwa domy – powiedział agencji Saria Hammouda, prawnik mieszkający w mieście.

Inny świadek donosił, że wojska rządowe paliły też uprawy na pobliskich wzgórzach, stosując taktykę spalonej ziemi.

Syryjskie organizacje broniące praw człowieka mówią, że od czasu rozpoczęcia się w marcu masowych demonstracji, mających na celu odsunięcie od władzy rządzącego ponad 40 lat al-Assada, zginęło co najmniej 1300 cywilów, a ponad 10 tys. zostało aresztowanych. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi, że zabito także ponad 300 żołnierzy i policjantów.

Wielka Brytania: Wyjedźcie

Także w sobotę Wielka Brytania wezwała swych obywateli do natychmiastowego opuszczenia Syrii lotami komercyjnymi, ostrzegając, że ambasada brytyjska w Damaszku może nie być w stanie zorganizować ewakuacji, jeśli sytuacja się pogorszy.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook