Syryjscy opozycjoniści utworzyli Radę Narodową

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Członkowie syryjskiej opozycji ogłosili w niedzielę, że powołali do życia Radę Narodową, która oficjalnie przeciwstawia się reżimowi w Damaszku.

O powstaniu Rady poinformował dziennikarzy rzecznik jednej z grup opozycyjnych Dżamil Saib – podaje AFP, nie precyzując, o jaką grupę chodzi.

Agencja podkreśla jednak, że syryjski reżim, w odróżnieniu od innych rządów obalonych przez „arabską wiosnę”, pozostaje stabilny i działa w sposób skoordynowany w obliczu masowych i nieustających protestów.

Eksperci zwracają uwagę na klanowy charakter rządzących elit, nie są jednak zgodni co do dalszych losów reżimu. W kraju zamieszkanym głównie przez sunnitów, a rządzonym przez alawicką mniejszość „rząd wkrótce zacznie tracić terytorium” – mówi szefowa centrum Arab Reform Basma Kodmani.

Reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada zrzuca na „ekstremistów i terrorystów” odpowiedzialność za niepokoje w kraju, które wybuchły w już marcu. Są to jednak demonstracje „bez precedensu” w Syrii – podkreśla AFP.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze