Syria zgadza się na przejęcie kontroli nad bronią chemiczną przez Rosję

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd syryjski wydał już zgodę na rosyjski plan objęcia kontroli międzynarodowej nad bronią chemiczną. – Zgoda usuwa podstawy do amerykańskiej agresji – tłumaczy syryjski MSZ.

– Wczoraj odbyliśmy bardzo owocne rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Rosji Sergiejem Ławrowem, który zaproponował przejęcie kontroli nad bronią chemiczną. Wieczorem przystaliśmy na tę propozycję – powiedział syryjski minister spraw zagranicznych Walid al-Muallem. Jak dodał syryjski minister, Damaszek zgodził się na propozycję Moskwy, ponieważ „usunie ona podstawy do amerykańskiej agresji” – informuje agencja Interfax.

Ławrow zaznaczył, że propozycja międzynarodowego nadzoru nad syryjską bronią chemiczną nie była wyłącznie inicjatywą rosyjską. Powstała – tłumaczył szef rosyjskiego MSZ – w następstwie kontaktów, jakie „mieliśmy z naszymi amerykańskimi partnerami od wczorajszej wypowiedzi sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego, który przyznał, że ataku można uniknąć, jeśli problem z bronią chemiczną zostanie uregulowany”.

Więcej na http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14578366.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze