Syria: Zapomnimy, że Europa jest na mapie

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Minister spraw zagranicznych Syrii Walid el-Muallim zbagatelizował sankcje nałożone przez Unię Europejską na jego kraj, deklarując, że Damaszek „zapomni, iż Europa znajduje się na mapie”.

Muallim wygłosił transmitowane w telewizji przemówienie, aby wyrazić poparcie dla prezydenta Baszara el-Asada, przeciwko któremu od połowy marca trwają demonstracje, tłumione brutalnie przez siły bezpieczeństwa. Według opozycji zginęło w nich do tej pory 1,4 tys. osób.
Represje spotkały się z potępieniem ze strony społeczności międzynarodowej.

UE wprowadziła dotychczas zakaz wydawania wiz i zamroziła konta około 20 członków reżimu, w tym prezydenta Asada, a także wprowadziła embargo na broń i zawiesiła pomoc rozwojową dla Syrii. Możliwe jest zaostrzenie sankcji.
Muallim ocenił, że poniedziałkowe sceptyczne reakcje UE na wystąpienie Asada, w którym zapowiedział on dialog narodowy i przeprowadzenie wyborów, wskazują, iż Europa chce w Syrii „zaszczepić przemoc i chaos”.

Minister zaapelował następnie o zmianę stanowiska do prezydenta Turcji Abdullaha Gula, który określił deklaracje Asada jako „niewystarczające”. Muallim oskarżył także szefa francuskiej dyplomacji Alaina Juppe o żywienie „kolonialnych iluzji” i oświadczył, że Francja nie ma żadnego wpływu na sytuację w Syrii.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook