Syria: wojna na flagi

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wielka syryjska flaga w centrum Damaszku na znak poparcia dla władz i podpalone przez demonstrantów flagi Iranu i Hezbollahu na znak sprzeciwu wobec zależności prezydenta Baszara Asada od Teheranu. W Syrii oprócz prawdziwej walki na śmierć i życie trwa też walka na symbole.

Wielka, mierząca ponad 2 km syryjska flaga, którą w Damaszku rozwinęły dziesiątki tysięcy ludzi, miała symbolizować poparcie narodu dla prezydenta Baszara Asada, którego siły bezpieczeństwa i armia od tygodni tłumią demonstracje w całym kraju. Śmiertelne żniwo tej pacyfikacji niezadowolonych z reżimu obywateli to już prawdopodobnie blisko 1,5 tys. ofiar i tysiące rannych.

Jak podała państwowa telewizja, demonstracja miała pokazać „syryjską jedność narodową i odrzucenie obcej interwencji w wewnętrzne sprawy kraju”. Oficjalnym wyjaśnieniem niepokojów podawanym przez władze jest bowiem amerykańsko-izraelski spisek, który ma obalić prawomocne władze.

Precz z Iranem i Hezbollahem

W zupełnie innym nastroju demonstrowali w Damaszku przeciwnicy reżimu. Na umieszczonym w internecie nagraniu, które miało powstać we wtorek wieczorem we wschodnich dzielnicach syryjskiej stolicy, widać demonstrantów podpalających flagi Iranu i Hezbollahu. W tle słychać okrzyku: „Nie Iranu, nie Hezbollahu, chcemy prezydenta, który boi się Allaha”.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook