Syria: Słabe i bezbronne – nie wytrzymują tortur i gwałtów

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Najczęściej giną od zabłąkanej kuli, w ostrzale artyleryjskim albo uduszone gazem łzawiącym. Czasem nie wytrzymują tortur. Są słabe i bezbronne. I mają do tego prawo, bo są tylko dziećmi. Obrońcy praw człowieka alarmują: na siedem tysięcy ofiar konfliktu w Syrii, prawie 600 miało mniej niż 18 lat.

Syryjskie siły zatrzymywały i torturowały dzieci nawet poniżej 13 roku życia”, podaje Associated Press. – Horror rozprawiania się z demonstrantami w Syrii nie omija też dzieci – dodaje Lois Whitman, dyrektor ds. praw dziecka w Human Rights Watch. – Według liczb, którymi dysponujemy, grudzień był najkrwawszy dla dzieci w Syrii – dodaje rzeczniczka UNICEF Marixie Mercado. „Takie rażące lekceważenie życia dzieci nie może być ignorowane. UNICEF wzywa rząd Syrii do przestrzegania swoich zobowiązań wobec dzieci, a w szczególności do ochrony ich przed arbitralnymi zatrzymaniami, przetrzymywaniem w areszcie, torturami i seksualnym wykorzystywaniem”, pisze organizacja w oświadczeniu.

więcej na konflikty.wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze