Synowie Kadafiego popierają odsunięcie ojca od władzy

Syn Kadafiego - Seif al-Islam
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwaj synowie Muammara Kadafiego, Seif al-Islam i Saadi, dążą do odsunięcia ojca od władzy, co miałoby umożliwić przejście do demokratycznego systemu władzy pod kierunkiem Seifa – poinformował w niedzielę wieczorem „New York Times”.

Nowojorski dziennik powołuje się na anonimowe źródło dyplomatyczne oraz przedstawiciela władz w Trypolisie. „NYT” podkreśla, że w opinii jednej z osób z otoczenia braci pułkownik Kadafi może być skłonny przystać na propozycję synów. Obaj synowie „chcą iść w kierunku zmian w kraju” bez ojca – powiedział gazecie ten informator, który w obawie przed represjami zastrzegł sobie anonimowość. Jeden z synów miał wielokrotnie powtarzać, że „sam marzył o rebelii”.

Syn Kadafiego - Seif al-Islam
Syn Kadafiego - Seif al-Islam

Zdaniem gazety, omawiany scenariusz jest „ostatnią odsłoną dramatu rozgrywającego się przez lata między Seifem a jego ojcem, kiedy to syn na zmianę to wzywał do politycznych reform, to wycofywał się”. Plan młodych Kadafich może też oznaczać, że otoczenie pułkownika odczuwa coraz większą presję w związku z trwającymi od dwóch tygodni nalotami międzynarodowej koalicji.

Kadafi, który ma siedmiu synów, czuje się odizolowany po ucieczce swojego bliskiego współpracownika, ministra spraw zagranicznych Musy Muhammada Kusy. Z tego powodu pułkownik coraz bardziej jest zdany na synów, których traktuje jak zaufanych doradców i dowódców wojskowych – pisze dziennik.

Więcej na: wprost.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze