Syn Kadafiego: Wybory i federalizm na wzór USA

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Syn przywódcy Libii Muammara Kadafiego Saif al-Islam przedstawił plan rozwiązania kryzysu w Libii: wybory pod nadzorem międzynarodowym i federalizm na wzór USA. W wywiadzie dla czwartkowego „Corriere della Sera” ocenił, że wybory wygra jego ojciec.

W rozmowie, przeprowadzonej z wysłannikiem największej włoskiej gazety w hotelu w Trypolisie, syn Kadafiego oświadczył, że można by przeprowadzić wybory w ciągu trzech miesięcy, a najpóźniej pod koniec roku.

„A gwarancją ich przejrzystości mogłaby być obecność międzynarodowych obserwatorów. Nie wskazujemy, jakich. Akceptujemy Unię Europejską, Unię Afrykańską, ONZ, NATO” – stwierdził 39-letni Saif al-Islam w wywiadzie.

„Ważne jest to, by liczenie głosów było czyste, by nie było podejrzeń o oszustwa. I wtedy świat odkryje, jak Kadafi jest wciąż popularny w swoim kraju” – zauważył.

„Nie mam żadnych wątpliwości: zdecydowana większość Libijczyków stoi wciąż po stronie mojego ojca i uważa powstańców za fanatycznych integrystów islamskich, terrorystów podburzanych przez zagranicę, najemników na rozkazach (prezydenta Francji Nicolasa) Sarkozy’ego” – oznajmił Kadafi junior. I zaznaczył: „Uwadze naszych rodaków nie uszło to, że sam premier marionetkowego rządu w Bengazi Mustafa Abdel Dżalil, tak jak ich dowódca wojskowy Abd al-Fatah Junis są – jak wielu innych – ludźmi starej nomenklatury, którzy wskoczyli na powstańczy wóz w ostatniej chwili, żałosnymi kombinatorami, sprzedawczykami”.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze