Świnka Peppa rasistką?

| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rodzice z małym dzieckiem zostali nazwani rasistami i wyrzuceni z autobusu, kiedy zaczęli śpiewać cierpiącej na autyzm córce piosenkę z filmu rysunkowego „Świnka Peppa”. 

Mieszkający w Rotherham Nick Barnfield i Sarah Cleaves jechali z córką Heidi autobusem z Sheffield do Doncaster, kiedy dziecko zaczęło płakać. Żeby uspokoić dziewczynkę, zaczęli śpiewać jej piosenkę z popularnej kreskówki dla dzieci „Świnka Peppa”, pochrząkując jak bohaterowie filmu. Skończyło się to wyzwaniem ich od rasistów przez pasażerkę w hidżabie oraz wyproszeniem z autobusu przez kierowcę. Kobietę w hidżabie najwyraźniej uraziły dźwięki naśladujące głos świnki, zwierzęcia uważanego przez muzułmanów za nieczyste. Ojciec dziecka mówi: „Podeszła do nas jakaś pani i dość agresywnym tonem oświadczyła, że jesteśmy nieodpowiedzialnymi rodzicami i że śpiewanie tej piosenki to rasizm. Potem poszła do kierowcy i poskarżyła na nas, nazywając rasistami. Kierowca zażądał, żebyśmy opuścili autobus, bo w przeciwnym wypadku wezwie policję. Powiedział: ‘Po prostu wysiądźcie. Nie ma sensu robić sobie kłopotu’”. Tak więc cała rodzina musiała wysiąść dwie mile przed swoim miejscem zamieszkania. Nick Branfield dodał: „To było upokarzające. Nie zrobiliśmy przecież nic złego, chcieliśmy tylko uspokoić dziecko”.
Rol na podst.: www.dailymail.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze