Świat uzna niepodległą Palestynę?

| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wiele krajów uzna w najbliższych dniach i tygodniach naszą niepodległość – powiedział szef palestyńskiej dyplomacji Rijad al-Maliki.

Zdaniem Malikiego, Palestynę uznają wkrótce Honduras i Sudan Południowy. Ten drugi kraj dopiero sam niedawno uzyskał niepodległość w wyniku podziału Sudanu. Honduras miałby ogłosić uznanie Palestyny 20 sierpnia – miesiąc przed spodziewanym głosowaniem Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie przyjęcia Palestyny do grona państw członkowskich tej organizacji.

Minister spraw zagranicznych w rządzie Autonomii Palestyńskiej nie chciał wymienić nazw innych państw noszących się z zamiarem uznania Palestyny w najbliższym czasie. Jak powiedział, nie chce tego robić ze względu na możliwą reakcję Izraela, który „usiłuje zatrzymać tę falę”. Powiedział jedynie, że będzie wiele takich państw.

Maliki zapowiedział również, że prezydent Mahmud Abbas „będzie kontynuował wizyty w krajach europejskich, włącznie z państwami, które odgrywają główne role w Unii Europejskiej”, by namawiać je do poparcia palestyńskiego wniosku w ONZ.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze