Sukces FSB: zamachowcy na Newski Ekspres nie żyją

iislamscy-radykalni-bojownicy-pod-wodza-doku-umarowa
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Ośmiu rebeliantów islamskich z Kaukazu, którzy mieli dokonać w ub. r. zamachu bombowego na pociąg ekspresowy na trasie Moskwa – Petersburg, w tym ich dowódca, zostało zabitych – poinformował w sobotę szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) – Aleksandr Bortnikow.


Według Bortnikowa, islamiści ponieśli śmierć w rezultacie udanej akcji FSB w Inguszetii przeprowadzonej na początku marca. Dodał, że wśród zabitych znajduje się szef grupy i organizator zamachu na pociąg Aleksandr Tichomirow, bardziej znany jako Said Buriatskij.

– Materiał dowodowy znaleziony na miejscu przez grupę specjalną jest bezpośrednio związany z zamachem bombowym na pociąg zorganizowanym w listopadzie ub. r. – powiedział Bortnikow w wywiadzie telewizyjnym.

W zamachu na Newski Ekspres dokonanym 27 listopada ub.r. zginęło 28 osób. Islamscy rebelianci z Kaukazu przyznali się do tego zamachu i zapowiedzieli następne.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze