Sudan: przywódca rebeliantów w Darfurze zabity

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca największego ugrupowania rebeliantów w Darfurze – Ruchu na rzecz Sprawiedliwości Równości (JEM) – Chalil Ibrahim, zostal zabity przez armię sudańską – poinformowała w niedzielę oficjalna agencja prasowa SUNA. Wiadomość potwierdził później rzecznik armii.

– Siły zbrojne podczas bezpośredniego starcia z rebeliantami Chalila Ibrahima, zdołały go wyeliminować – oświadczył w telewizji rzecznik armii sudańskiej Al-Sawarmi Chalid. Według agencji SUNA, do starcia doszło w rejonie miejscowości Wadbanda, w północnym Darfurze.
Informacji tej nie potwierdziły dotychczas niezależne źródła.

Wcześniej rzecznik armii oskarżył rebeliantów z JEM o ataki na ludność cywilną i grabieże. Natomiast rzecznik JEM twierdził, że oddziały tego ugrupowania rozpoczęły marsz na stolicę kraju – Chartum.

Reuters podkreśla, że gdyby wiadomość o śmierci Chalila potwierdziła się byłby to poważny cios dla rebeliantów. Jednak bardzo utrudniony dostęp do Darfuru i innych rejonów konfliktów w Sudanie powoduje, że dokładna ocena siły i zwartości rebeliantów jest prawie niemożliwa.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze