Straż graniczna zatrzymała Turka ściganego za terroryzm

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Straż Graniczna zatrzymała obywatela Turcji poszukiwanego od wielu lat w związku z podpaleniem hotelu w Sivas w Turcji w 1993 roku. Mężczyzna został aresztowany, czeka go ekstradycja – poinformowała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Galon.

36-letniego mężczyznę zatrzymano trzy dni temu w rejonie Świecka (Lubuskie), podczas kontroli samochodu osobowego jadącego z Niemiec do Polski. Autem podróżowało czterech obywateli Turcji.

W trakcie legitymowania okazało się, że dwóch z nich nie posiada dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy państwowej, do kontroli podali jedynie prawo jazdy.

Rutynowe sprawdzenie dokumentów w bazach danych wykazało, iż jeden z kontrolowanych mężczyzn jest poszukiwany przez władze tureckie w związku z działalnością terrorystyczną.

– Jest podejrzany udział w podpaleniu w roku 1993 hotelu w Sivas (Turcja), w którym zginęło 37 osób – powiedziała Galon.

wiećej na fakty.interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze