Statystyki FBI zaprzeczają istnieniu islamofobii

FBI
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Utrzymywanie, że amerykańscy muzułmanie są krytykowani i uprzykrza się im życie z powodu nienawiści, stało się dziś środkiem przyciągania uwagi czytelnika przez dziennikarzy. Nie ma jednak dowodów na prawdziwość tej, uważanej za oczywistą, prawdy.

Historia dyskryminacji i prześladowań muzułmanów w Stanach Zjednoczonych zawsze była tylko zbiorem anegdot i opinii, nie faktów. Ta prawda została potwierdzona, gdy FBI ujawniło swój roczny raport dotyczący statystyki przestępczości. Pokazuje on wyraźnie, że zbrodnie z powodu nienawiści przeciwko muzułmanom nadal zdarzają się rzadko, o wiele rzadziej niż na przykład ataki na Żydów…

Raport nie jest idealny, gdyż nie wszystkie stany poprawnie skompilowały dane, jednak daje ogólny wgląd w stan narodu, jeśli chodzi o przestępstwa związane z dyskryminacją. Liczby mówią same za siebie.

W 2010 roku tylko 13,2 % zbrodni na tle religijnym było związanych z nienawiścią do muzułmanów. Dla porównania 65,4 % tych przestępstw skierowanych było przeciwko Żydom. To pokazuje nieznaczne zwiększenie się liczby tych przestępstw w ciągu ostatnich dwóch lat (odpowiednie liczby to 887 ataków antyżydowskich, a tylko 160 antymuzułmańskich), ale to nie jest statystyczny zbieg okoliczności. W 2009 roku FBI zgłosiło, że 70,1 % przestępstw na tle religijnym było antyżydowskich, a tylko 9,3 % antymuzułmańskich. W 2008 zaś mieliśmy 66,1 % było antyżydowskich, a 7,5 % antymuzułmańskich. Ta proporcja utrzymywała się z roku na rok podczas ostatniej dekady, nawet wtedy, gdy w 2001 roku liczba przestępstw wymierzonych w muzułmanów wzrosła po 11 września.

Oto przesłanie dla wszystkich w USA, którzy biją się w piersi z powodu islamofobii: o wiele większym problemem pozostaje nadal antysemityzm.(p)

Tłum. Sy na podstawie

http://www.jihadwatch.org/2011/11/fbi-statistics-show-that-there-is-no-islamophobia.html

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook