Starcia protestujących w Jemenie. Trzy osoby zginęły

Walki w Jemenie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 15 odniosło obrażenia podczas starć w stolicy Jemenu Sanie – podało ministerstwo obrony tego kraju. Według telewizji Al-Dżazira, setki uczestników protestów zostały ranne w trakcie zamieszek w Taizzie.

Jak donosi dziennikarz Reutersa, starcia w stolicy wybuchły, gdy antyprezydenccy demonstranci próbowali przejść ze swego obozu na pobliską ulicę prowadzącą do obozu generała Alego Mohsena, który 21 marca przeszedł na stronę prodemokratycznego ruchu. Jego członkowie domagają się ustąpienia prezydenta Alego Abd Allaha Salaha, który od ponad 30 lat rządzi Jemenem.

Walki w Jemenie
Walki w Jemenie

Uczestnicy protestów starli się z uzbrojonymi mężczyznami oraz zwolennikami Salaha. Demonstrujący obrzucali ich kamieniami, a zwolennicy obecnego prezydenta otworzyli ogień. Według korespondenta Reutera, nie jest jasne, która strona wywołała zamieszki.

Z kolei według jemeńskiego ministerstwo obrony, starcia wybuchły, gdy grupa członków plemienia wspierającego Salaha udała się do kwatery generała Mohsena, by przeprowadzić negocjacje.

Protestujący i oddziały Mohsena, będącego dowódcą 1. dywizji pancernej, zaatakowali członków plemienia. Doszło do wymiany ognia – poinformował resort obrony.

Tymczasem na południowym zachodzie kraju, w mieście Taizz, setki członków sił bezpieczeństwa i uzbrojonych mężczyzn znowu zaatakowało tłum protestujących. W odpowiedzi demonstrujący obrzucili siły bezpieczeństwa kamieniami – informują mieszkańcy.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze