Stabilne przywództwo Netanjahu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Daniel Pipes

******

Izraelski premier Benjamin Netanjahu wygłosił 29 czerwca w Instytucie Bezpieczeństwa Narodowego w Tel Awiwie przemówienie warte dyskusji.

Poniższe fragmenty są tłumaczeniem oficjalnej angielskiej wersji ze strony premiera:

W naszym regionie dochodzi teraz do historycznej zmiany, co ma daleko idące konsekwencje dla bezpieczeństwa Izraela i całego świata. Umowa Sykesa-Picota, która niemal sto lat temu zadecydowała o granicach w naszym regionie, przestała być aktualna. […] czeka nas teraz wiele lat konfliktów i braku stabilności.

Zgadzam się, że umowa Sykesa-Picota, tajny protokół podpisany przez rządy brytyjski, francuski i rosyjski w 1916 roku jest już nieaktualna. Jednak to jedna rzecz, gdy mówię tak jako historyk i analityk i zupełnie inna jeśli mówi to urzędujący premier. Prawdopodobnie nie jest to mądre posunięcie ze strony szefa rządu, który już i tak ma dużo na głowie, by brać udział w publicznych spekulacjach. Bardziej mu to zaszkodzi niż pomoże.

Więcej na http://pl.danielpipes.org/blog/2014/07/stabilne-przywodztwo-netanjahu

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze