Spóźniony żal. Kościół w Hamburgu sprzedany na meczet

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Kościół ma pozostać kościołem”, twierdzą co prawda dostojnicy Kościoła ewangelickiego w Niemczech. Lecz co zrobić, gdy odświęcony budynek kościoła kupuje przez pośrednika gmina muzułmańska? Taki problem ma Hamburg.

Dawny ewangelicki kościół Kapernaum w Hamburgu-Horn ma być przekształcony w meczet. Budynek kościoła, dekonsekrowany w 2002 roku, zakupiła działająca w Hamburgu od 1993 roku islamska wspólnota wiary Al-Nour. Jak potwierdził jej przewodniczący Daniel Abdin, wspólnota chce w kościele urządzić meczet.

Spóźniony żal

Po tej decyzji odezwał się cały szereg krytycznych głosów, szczególnie w szeregach dostojników Kościoła ewangelickiego. Przewodniczący Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (EKD) Nikolaus Schneider przeciwny jest temu, by sprzedawano chrześcijańskie kościoły gminom muzułmańskim. Jak zaznaczył w wywiadzie dla „Die Welt”, aktualny przypadek w Hamburgu jest „gafą”. – Dla ludzi, którzy tam żyją i identyfikują się z kościołami, taka zmiana jest duchową męką – powiedział prezes EKD.

Kościół Kapernaum został zakupiony w roku 2005 przez inwestora, który podzielił parcelę i wybudował na niej dom spokojnej starości. Budowę przedszkola tuż obok jednak zarzucono. Sam budynek kościoła został sprzedany gminie islamskiej.

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze