Spór między islamskimi duchownymi o fatwę nakazującą zniszczenie kościołów

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Najważniejszy turecki imam – Mehmet Gormez – skrytykował wielkiego muftiego Arabii Saudyjskiej za wezwanie do „zniszczenia wszystkich chrześcijańskich kościołów” w regionie Zatoki Perskiej – podaje turecki portal Today’s Zaman. Oświadczył, że stoi to w całkowitej sprzeczności z zasadami islamu.

Gormez powiedział, że fatwa wielkiego muftiego Abdulaziza Al al-Shaikha jest nie do przyjęcia. W dodatku stoi w sprzeczności z wielowiekową praktyką muzułmańskiej tolerancji względem innych religii. Wskazał, że islam zawsze respektował wolność wyznania. – Opinia muftiego stoi w sprzeczności z umowami, jakie zawarł Mahomet z nieislamskimi wspólnotami w Medynie i Arabii. Łamie też ochronę, jaką islam daje miejscom kultu innych religii – mówi Gormez.

Wielki mufti wezwał do zburzenia wszystkich kościołów na spotkaniu z kuwejckimi działaczami islamskimi. Pytali go o stanowisko islamu ws. budowania kościołów w państwach muzułmańskich. Wydał on wtedy fatwę, by zabronić budowania chrześcijańskich świątyń i zburzyć te już powstałe.

więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze